این پایگاه اینترنتی، متعلق به ضیافت استادان مرکز هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی می باشد.
دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧
سامانه ها 

پیوندها

ايران توانا

اخبار > حجت الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی : بعثت ، غدیر، عاشورا و ظهور مهدی(عج) در امتداد یک حرکت برای حاکمیت حق و زوال باطل است.
 


شماره خبر :٥٢٧٣١٠   تاریخ انتشار خبر : 1396/06/20 ا ١٥:٥٩
 
جشن و سرور غدیر خم در محفل اساتید و پزشکان دانشگاه علوم پزشکی قم
حجت الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی : بعثت ، غدیر، عاشورا و ظهور مهدی(عج) در امتداد یک حرکت برای حاکمیت حق و زوال باطل است.
مراسم نورانی و باشکوه عید غدیر خم توسط هیئت مذهبی اساتید دانشگاه علوم پزشکی قم (هیئت کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام ) با حضور اساتید و اعضای هیئت علمی و پزشکان و متخصصان این دانشگاه به همراه خانواده شامگاه روز شنبه 1396/06/18 برگزار گردید.

ر این مراسم که با نماز جماعت مغرب و عشاء توسط مسئول دفتر نهاد در دانشگاه آغاز شد پس از تلاوت قرآن کریم و خیرمقدم حجت الاسلام طاهری برنامه های متنوعی از قبیل مداحی و سرود ، برگزاری مسابقه و شعرخوانی یکی از فرزندان نوجوان اساتید با اجرای خوب مداح و مجری توانمند جناب آقای جوشقانی برگزار گردید.
در بخش دوم این برنامه حضار از سخنان ارزشمند خطیب توانا حضرت حجت الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی بهره مند گردیدند.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر رفیعی ضمن اشاره به جایگاه و منزلت غدیر در متون و منابع اسلامی گفت بسیاری از آنچه که در کتب الغدیر علامه امینی و آثار سیدشرف الدین و... آمده از منابع و کتب برادران اهل سنت است و این حاکی از اینست که آنها هم به واقعه غدیر و منزلت جایگاه امیرالمومنین (ع) واقفند اما چون صحابه به این واقعه عظیم نپرداخته اند آنها هم به تاسی از صحابه دم از غدیر نمی زنند درحالیکه انسان اگر به حق رسید ولو اینکه دیگران به آن نپردازند باید آن را بیان کند و بگوید.
حجت الاسلام دکتر رفیعی بعثت ، غدیر ، عاشورا و ظهور حضرت حجت علیه السلام در امتداد یک حرکت برای رسیدن حاکمیت حق و زوال باطل دانستن و گفت بعثت آغاز این حرکت ، غدیر استمرار این حرکت ، عاشورا هزینه و قیمت این حرکت و ظهور را ثمره و میوه این حرکت است و این باید به جوانان شیعه به خوبی منتقل شود.


خروج
 © حقوق مادی و معنوی این پایگاه اینترنتی، متعلق به " مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی " می باشد.