این پایگاه اینترنتی، متعلق به ضیافت استادان مرکز هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاهی می باشد.
دوشنبه ٢٨ خرداد ١٣٩٧
سامانه ها 

پیوندها

ايران توانا

اخبار > تسریع در تعیین تکلیف متقاضیان جذب دارای بورسیه
 


شماره خبر :٥٢٦٤٥١   تاریخ انتشار خبر : 1396/05/30 ا ١١:١٨
 
در هیات عالی جذب تاکید شد: تسریع در تعیین تکلیف متقاضیان جذب دارای بورسیه
تسریع در تعیین تکلیف متقاضیان جذب دارای بورسیه
جلسه 194 هیات عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر محمد علی کی نژاد در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

جلسه 194 هیات عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر محمد علی کی نژاد در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای علی انقلاب فرهنگی، در ابتدای این جلسه پس از ارائه گزارش نحوه فراخوان و جذب متقاضیان راتبه «بورسیه» و بلاتکلیف؛ دکتر کی نژاد گفت: هدف از این فراخوان دستیابی به آمار دقیق افراد جذب نشده است به گونه‌ای که موانع قانونی و یا غیر قانونی در مسیر جذب این افراد با تفکیک تعداد متقاضیان در هر گروه آموزشی و ... معین شده و این موانع نیز بررسی و رفع شوند.
وی افزود: در خصوص متقاضیان راتبه‌ای هم که تاکنون بلاتکلیف هستند باید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عدم تعهد استخدامی آنان را به این هیات اعلام کند تا زمینه انتقال این افراد به سایر دستگاه‌های دولتی فراهم شود.
در ادامه جلسه دکتر سعید سهراب پور، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان، گزارشی در خصوص نحوه اجرای مصوبه جذب ۱۰۰ نفر از نخبگان علمی توسط این بنیاد ارائه کرد.
وی در این زمینه گفت: در این روند جذب که بدون فراخوان انجام شد، 51 نخبه علمی که فارغ التحصیلان دانشگاه‌هایی بودند که در رتبه‌‎بند‌ی‌ها در میان 100 دانشگاه برتر جهان هستند، جذب هیئت‌های علمی دانشگاه‌‌های کشور شدند.
دکتر سهراب پور ادامه داد: ۱۲ نفر از این نخبگان نیز که فارغ التحصیل دانشگاه‌ای دارای شاخص‌های بنیاد بودند، به عضویت هیئت‌های علمی درآمده‌اند.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در پایان این جلسه نیز اعضای هیئت عالی جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی مقرر کردند در خصوص متقاضیان جذب و تبدیل وضعیت اعضای گروه معارف اسلامی، از این پس معاونت آموزش و پژوهش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری «مدظله العالی» در دانشگاه‌ها جمع امتیازات صلاحیت عمومی و توانایی علمی افراد تأیید شده را به هیأت اجرایی جذب دانشگاه‌ها ارسال کند.


خروج
 © حقوق مادی و معنوی این پایگاه اینترنتی، متعلق به " مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی " می باشد.